Конструкція навісних вентильованих фасадів


Навісні вентильовані фасади (НВФ) – це багатошарова система. Структура відрізняється чітким функціональним поділом.

Конструкція Навісного Вентильованого Фасаду:

  • Стінова несуча панель
  • Теплоізолятор – мінеральна вата
  • Вентиляційний прошарок або повітряний канал 20-50 мм
  • Касети з алюмінієвих композитних панелей
  • Система підконструкцій для кріплення касет

Несуча підоблицювальна конструкція складається з профільних стійок і ригелів, які зазвичай кріпляться до стін на кронштейни, також можлива система з омега-профілів, кріплення яких відбувається латунною втулкою та оцинкованою шпилькою діаметром 10 мм.

Підоблицювальна система з омега-профілів використовується як при стандартних дистанціях від несучої стіни, так і при значних дистанціях для забезпечення, при необхідності різних рівнів НФВ, тобто є універсальною.

Основна функція підконструкцій – утримання ваги на зріз та відрив усіх частин НВФ, включаючи систему профілів, панелей, облицювання й кріпильних елементів, а також опір різним навантаженням.

Вони включають додаткові статичні і динамічні навантаження:

  • сніг і зледеніння,
  • вплив негативного і позитивного тиску вітру,
  • можливі коливання та вібрації.

Підоблицювальна конструкція дає можливість вирівнювати розмірні відхилення та нерівності фасаду будинку, перекривати тріщини на несучих стінах, компенсувати термічні зміни розмірів навісних вентильованих фасадів та забезпечувати дренаж конденсату, що утворився на металевих частинах без зволоження мінераловатного утеплювача. Для усунення містка холоду між стіною та прилягаючою стіною кронштейна встановлюється теплоізолююча пластикова вставка – терморозрив.

Тип конструкції і схема кріплення обираються залежно від типу облицювальних панелей, величини навантажень, конструктивних і температурних деформацій та інших факторів.

Шар утеплювача в навісних вентильованих фасадах – мінеральна базальтова вата, наприклад ISOVER, ROCKWOOL, URSA. Вона забезпечує теплоізоляцію фасаду, переводить точку випадання роси з поверхні стіни фасаду всередину шару теплоізоляції та, завдяки повітропроникній волокнистій структурі, випаровує вологу на зовні. Додатково несе функцію звукоізоляції. Мінеральна базальтова вата належить до негорючих матеріалів.

Повітряний прошарок забезпечує вентиляцію, перешкоджаючи скупченню тепла і вологи, дозволяє повітряному потоку, що піднімається, поступово випаровувати конденсат та вологу, яка проникла з боку облицювання через атмосферні опади. При цьому утеплювач вентилюється, залишаючись сухим, і виконує свою основну функцію – запобігає зволоженню несучої стіни та зменшує поступово вихідний рівноважний вміст вологи в матеріалі стіни.

Паропроникна плівка видаляє водяну пару з утеплювача, запобігає зволоженню мінеральної базальтової вати. У разі, якщо волога проникла через облицювання, ця плівка захищає від вивітрювання та зберігає цілісність мінеральної вати в процесі експлуатації.

Коментування закрито.

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов Яндекс.Метрика